यस सिजन भएका ५ ठूला सम्झौता

0
95

५ मुख्य ट्रान्सफर यस प्रकारका छन्:

५. भर्जिल भान डाइक

DDjikप्रिमियर लिग टोली साउथह्याम्पटनबाट ७५ मिलियन पाउन्डमा लिभरपुल पुग्दै भर्जिल भान डाइक इतिहासकै महँगा डिफेन्डर बनेका छन् । तुलात्मक रुपमा कमजोर रहेको लिभरपुलको डिफेन्सलाई भान डाइकको आगमनले बलियो पार्ने आशा गरिएको थियो ।

तर भान डाइकको उपस्थिति रहेको केहि खेलहरुमा लिभरपुलको डिफेन्स उत्तिकै कमजोर देखिएको छ । छिट्टै पुरानै लयमा फर्किँदै लिभरपुलको डिफेन्सको जिम्मेवारी भान डाइकले पूर्ण रुपमा लिने छन् भन्ने लिभरपुल प्रशंसकहरुको अपेक्षा रहेको छ ।

४. लुकास मौरा

Lucas Mouraमौरा केहि सिजनदेखि युरोपेली फुटबलमा आश गरिएको नाम हो । तर आशा गरिए जस्तो उनले पेरिस सेन्ट जर्मनमा मौका भने पाएका छैनन् । नेयमार र किलियन बाप्पेको टोलीमा आगमनले उनको खेल समयलाई असर पारेको थियो । यस ट्रान्सफर विन्डोमा मौरा २३ मिलियन पाउन्डमा टोटनह्याम पुगेका छन् ।

टोटनह्याम अग्रपंक्तिमा राम्रो देखिए पनि मिडफिल्ड र विङ्सतिर केहि कमजोर देखिँदै आएको छ । च्याम्पियन्स लिगमा राम्रो प्रदर्शन गरेको टोटनह्यामलाई मौराको आगमनले बांकी सिजनका लागि थप आयाम दिने पक्का छ ।

३. पियर-एम्रिक अबामेयाङ

बोरुसिया डर्टमन्डका स्ट्राइकर पियर-एम्रिक अबामेयाङले आफूलाई युरोपमा एक भरपर्दो नामको रुपमा स्थापित गरेका छन् । यस विन्टर ट्रान्सफर विन्डोमा उनले डर्टमन्ड छोड्छन् र त्यसमाथि आर्सनल आउँछन् भन्ने कसैले सोचेकै थिएन । तर आर्सनलसँग आबद्ध हुँदै उनले आर्सनलको अग्रपंक्ति अझै बलियो बनाउने पक्का छ ।

उनी आर्सनलको इतिहासमा सबैभन्दा महँगा खेलाडि पनि हुन् । उनी आर्सनल आएपछि आर्सनलका स्ट्राइकर ओलिभर जिरु चेल्सी पुगे भने चेल्सीका स्ट्राइकर मिची ब्याटसुवायी भने डर्टमन्ड पुगे ।

२. एलेक्सिस सान्चेज / हेनरिक मिखितार्यन

यस ट्रान्सफर विन्डोको रोमाञ्चक सम्झौता एलेक्सिस सान्चेज र हेनरिक मिखितार्यनको आदानप्रदार रह्यो । सान्चेज आर्सनलमा खुसी देखिएका थिएनन् र आफ्नो सम्झौताको अन्तिम वर्षमा पनि थिए ।

अर्कोतर्फ म्यानचेस्टर युनाइटेड प्रशिक्षक जोसे मौरिन्होको रोजाईमा मिखितार्यन पर्न सकेका थिएनन् । मिखितार्यन र सान्चेजले क्लब साटासाट गर्दै आफ्नो नयाँ क्लबमा प्रभाव जमाउने होडमा छन् ।

१. फिलिप कौटिन्हो

कौटिन्हो लिभरपुलबाट बार्सिलोना सरुवा हुनु यस विन्डोको सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण सम्झौता रह्यो । १ सय ४२ पाउन्डमा भएको यस सम्झौता विश्व फुटबल इतिहासको दोस्रो ठूलो सम्झौता पनि हो ।

बार्सिलोना अहिले लालिगाको शीर्ष स्थानमा रहेको छ । आफ्नो पहिलो सिजनमै कौटिन्होले लालिगा उपाधि जित्ने लगभग पक्का छ । आउने सिजनमा उनलाई बार्सिलोनाको मिडफिल्डमा आन्द्रेस इनिएस्टाको विकल्पका रुपमा पनि हेरिएको छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here