पोखरा पराजित, ललितपुर र पोखरा दुवै प्ले अफमा

0
83

ललितपुर प्याट्रियट्सले राजधानीमा जारी टीभिएस एभरेष्ट प्रिमियर लिग (इपीएल) टी–ट्वान्टी क्रिकेट प्रतियोगितामा दोस्रो जित निकाल्दै प्ले अफमा प्रवेश गरेको छ ।

 

पराजित भएपनि पोखरा यसअघि नै प्ले अफमा पुगिसकेको हो । यी दुई टोलीले नै बुधबार नै प्ले अफ खेल्नेछ । अंक तालिकामा पोखरा ४ अंकसहित तेस्रो तथा पोखरा नेट रनरेटमा पछि पर्दै चौथो स्थानमा छ ।

पोखराले दिएको १ सय ३२ रनको लक्ष्य ललितपुरले निर्धारित २० ओभरमा ४ विकेट गुमाएर पूरा गर्‍यो । ललितपुरका लागि ओपनर जयकिसन कोल्सावाला र शंकर रानाले पहिलो विकेटको लागि ८४ रनको साझेदारी गर्दै जितको आधार देखाएका थिए ।

खेलको म्यान अफ दि म्याच घोषित भएका कोल्सावालाले सर्वाधिक ५६ रन बनाए । शंकर राना ३५ रनमा कप्तान शक्ति गौचनबाट बोल्ड आउट भएका थिए । कुशल भुर्तेल ५ रनमा आउट भए ।

आक्रमक ब्याटिङ गरेका कप्तान ज्ञानेन्द्र मल्लले १७ बलमा १ चौका र १ छक्काको मद्दतमा २७ रनमा अविजित रहे । जितका लागि अन्तिम बलमा १ रन चाहिएकाे अवस्थामा कप्तान मल्लले छक्का प्रहार गर्दै जित दिलाएका थिए ।

सन्नी पटेल पनि १ रनमा नटआउट रहे । दिपेश भण्डारी ८ रनमा आउट भएका थिए । पोखराका इसरार उल्लाहले २ तथा कपन शक्ति गौचन र सुसन भारीले समान २ विकेट लिए ।

 

यसअघि त्रिवि क्रिकेट मैदान कीर्तिपुरमा टस हारेर पहिले ब्याटिङ गरेको पोखराले निर्धारित २० ओभरमा ५ विकेट गुमाएर १ सय ३२ रनको मध्यम योगफल बनाएको थियो । पोखराका लागि ओपनर सुनिल धमलाले ७० रनको अविजित योगदान दिए । ६२ बल खेलेका सुनिलले २ चौका र ५ छक्का प्रहार गरे ।

सुनिल प्रतियोगितामा तेस्रो अर्धशतक बनाउने नेपाली खेलाडी बने । यसअघि पवन सर्राफ र दिपेन्द्रसिंह ऐरीले अर्धशतक पुरा गरेका थिए । अहिलेसम्म प्रतियोगितामा १२ अर्धशतक भएका छन् । त्यसमध्ये ९ अर्धशतक विदेशी खेलाडीको नाममा छ ।

राजेश पुलामी मगरले ३२ रन बनाए । सुनिल र राजेशले तेस्रो विकेटको लागि ६६ रनको साझेदारी गरे । छैटौ नम्वरमा ब्याटिङमा आएका विनोद भण्डारी १२ रनमा आउट भए । इसरार उल्लाह ३ तथा आसिफ अली २ रनमा पभेलियन फर्किएका थिए । ललितपुरका दिपेश भण्डारी, रसिद खान, ललित नारायण राजवंशी र सन्दिप लामिछानेले समान १ विकेट लिए ।

भैरहवा र विराटनगरले बुधबार नै क्वालिफायर खेल्ने छन् । सो खेलमा विजयी टोली सिधै फाइनल प्रवेश गर्ने छ । त्यस्तै पोखरा र ललितपुर बीचको विजेताले क्वालिफायरमा हारेको टोलीसँग दोस्रो एलिमिनेटर खेल्न पर्ने छ ।

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here